Dlaczego EFPA, dlaczego BAKCYL

Podjęłam się certyfikacji EFPA, będąc już na stanowisku menadżerskim. Można zadać pytanie dlaczego? W tamtym czasie wydawało mi się to najwłaściwsze. Jeżeli wówczas miałam odpowiadać za pracę doradców finansowych to warto było od początku wiedzieć, na czym w istocie doradztwo finansowe faktycznie polega i jakie normy powinno spełniać. Aby móc faktycznie stać się partnerem dla klienta, ale również pełnym wsparciem dla doradców. Ówczesne szkolenie dało mi pewność, że jest to jeden z najwłaściwszych kierunków,  w jakim powinien podążać świat doradztwa finansowego. Gdzie  postawy, etyka, lojalność oraz budowanie zaufania długoterminowego są kluczowymi elementami współpracy instytucji finansowych z klientami.

Dzięki EFPA zyskałam potwierdzenie swoich kwalifikacji i nie waham się używać tego argumentu wśród klientów. Dodatkowo uświadomiłam sobie jak ważna jest edukacja finansowa na każdym szczeblu pracy w instytucjach finansowych oraz edukacja finansowa klientów.

Skoro każdy z nas ma w sobie odrobinę egoizmu, to moim marzeniem jest, aby klient który kupuje produkty finansowe był w 100% świadomy, że wybiera produkt dopasowany do swoich potrzeb i akceptuje wszystkie ryzyka związane z jego posiadaniem. Żeby tak było, zarówno po stronie doradców potrzebujemy wykwalifikowanej, pracującej z pasją kadry oraz uświadomionych klientów. Dlatego już od lat wspieram i angażuję się jako wolontariusz w projekt Bakcyl, czyli edukację finansową młodzieży. Daje mi to ogromną satysfakcję, wiedząc, że jest to krok w stronę wyedukowanego w przyszłości klienta banku. Zatem jestem Certyfikowanym Doradcą Finansowym EFPA EFA, jestem „Bakcylowcem” i jestem z tego dumna.

Dorota Seń

BNP Paribas Bank Polska S.A, Ekspert Planowania Finansowego EFPA EFP